برنامه نویسان هیراد لوگو - 13 قابلیت ویندوز 11
13 قابلیت ویندوز 11

در این مقاله از برنامه نویسان هیراد به بررسی در مورد 13 قابلیت ویندوز 11 بپردازیم تا انتهای این مقاله با ما همراه باشید. ظهور و پیدایش ویندوز همیشه به عنوان مرحله ای مهم برای نوآوری در جهان شناخته می شود. ویندوز ستون فقرات مشاغل جهانی بوده است. وب در بستر ویندوز متولدو بزرگ شد و این جایی است که بسیاری از ما برای اولین بار ایمیل نوشتیم، اولین بازی رایانه ای خود را انجام دادیم و اولین خط کد را نوشتیم. ویندوز جایی است که مردم برای ایجاد، ارتباط، یادگیری و دستیابی به اطلاعات به آن رجوع می کنند.

در این مقاله به بیان مسائل زیر میپردازیم:

13 قابلیت ویندوز ۱۱

-جمع بندی

.

.

.

13 قابلیت ویندوز ۱۱:

ویندوز 11 با بهره گیری از تجربه کاربران برای تقویت و الهام بخشیدن به خلاقیت طراحی شده است. از دکمه start در نوار منو و نوار وظیفه تا فونت و نماد دیگر، برای کنترل بیشتر افراد و ایجاد آرامش و راحتی طراحی شده است. در طراحی ویندوز 11 دکمه start را در وسط قرار داده شده است تا جستجوی هر آنچه نیاز دارید ساده بشود. دکمه استارت از قدرت رایانش ابری و Microsoft 365  استفاده می‌کند تا فایل‌های اخیر خود را بدون توجه به پلتفرم یا دستگاهی که قبلاً از آن استفاده می‌کردید، نشان دهد حتی در دستگاه‌های اندروید و IOS این مورد صادق است. در زیر به 13 قابلیت ویندوز 11 میپردازیم:

1. نوار وظیفه Taskbar:

برای دهه‌ها، دکمه Start ویندوز در گوشه سمت چپ پایین صفحه قرار داشته است. بنابراین هر چند جزییات کوچک باشد، عادت کردن به قرار گرفتن آن در لبه سمت چپ نمادهای مرکزی می‌تواند یکی از تنظیمات بزرگ‌تر باشد. اگر برنامه های بیشتری اجرا کنید، کمی بیشتر به سمت چپ حرکت می کند.

 در نسخه های ویندوز که به بیش از 20 سال پیش باز می گردد، اصلاً نیازی به فکر کردن به موقعیت دکمه استارت نبود. خوشبختانه، یک گزینه تراز Taskbar به شما این امکان را می دهد دکمه Start را به موقعیت درست خود در گوشه سمت چپ برگردانید. همچنین task bar جدید با دکمه های کوچکتر و کم اطلاعات آن نیستم. Windows10 مشخص است که کدام برنامه ها در حال اجرا هستند.

5 6 - 13 قابلیت ویندوز 11
13 قابلیت ویندوز 11

دکمه‌های نوار وظیفه برای برنامه‌های در حال اجرا گسترده‌تر هستند اگر بخواهید آنها را در تنظیمات ترکیب نکنید. خوشبختانه، همچنان می‌توانید ماوس را روی دکمه‌ها نگه دارید تا تصویر کوچکی از پنجره برنامه را ببینید و برای باز کردن فهرست پرش که اسناد اخیر یا سایر اقدامات رایج برنامه را نشان می‌دهد، راست کلیک کنید.

2. منو استارت:

در ویندوز 11 منوی استارت تغییرات اساسی دریافت می کند. دکمه های برنامه پین شده (بزرگتر از نمادها اما کوچکتر از کاشی های ویندوز 10 هستند) در بالای پانل آن قرار دارند. برنامه ها و اسناد اخیر و مکرر در بخشی زیر آنها قرار دارند. مینی کاشی‌های جدید منوی استارت هنوز هم برای ورودی لمسی خوب هستند، اما اطلاعاتی را که کاشی‌های زنده ارائه می‌دهند از دست می‌دهید، هر چند گاهی اوقات آزاردهنده باشد.  یکی دیگر از مشکلاتی که من با منوی استارت جدید دارم این است که دسترسی به نمای همه برنامه ها نسبت به ویندوز 10 سخت تر است.

WIN11 1 - 13 قابلیت ویندوز 11
13 قابلیت ویندوز 11

3.پنجره اکسپلور فایل ها:

File Explorer نمونه خوبی از ظاهر جدید ویندوز 11 است. به ویژه کنترل های پانل سمت چپ و نمادهای پوشه به روز شده آن به نوار ساده شده در امتداد بالا توجه کنید که نسبت به فایل اکسپلور قبلی بسیار کمتر شلوغ و حواس‌پرت‌تر است. دکمه New در بالا سمت چپ برای پوشه‌ها یا اسناد جدیدی که توسط برنامه‌های شما پشتیبانی می‌شوند کار می‌کند، و همان گزینه‌های مشاهده (فهرست، جزئیات، نمادهای با اندازه‌های متفاوت) برای فایل‌ها در دسترس هستند.

منوی سرریز گزینه‌های فشرده‌سازی، انتخاب و ویژگی‌های فایل و همچنین گفتگوی قدیمی گزینه‌های پوشه را ارائه می‌دهد. منوهای زمینه کلیک راست، که در طول سال‌ها طولانی‌تر و طولانی‌تر شده‌اند، در ویندوز 11 کوتاه‌تر، هوشمندانه‌تر و واضح‌تر می‌شوند. اکنون تنها گزینه‌های مورد نیاز را نشان می‌دهند.

4. ویجت ها در ویندوز 11:

یکی از معدود ویژگی‌ های جدید واقعی در ویندوز 11، پنل ویجت است که اطلاعات مربوط به اخبار، آب و هوا، قیمت سهام، امتیازات ورزشی و موارد دیگر را به شما نشان می‌دهد. پاپ آپ News and Interests Taskbar که اخیراً در ویندوز 10 آمده است تقریباً همین کارها را انجام می دهد. برای دیدن همین اطلاعات در ویندوز 11، باید روی نماد ابزارک ها در نوار وظیفه کلیک کنید. علاوه بر کاشی های شخص اول تولید شده توسط مایکروسافت، توسعه دهندگان شخص ثالث می توانند محتوا را از طریق ویجت های ویندوز 11 نیز ارائه دهند.

widget windows 11 behintechnology - 13 قابلیت ویندوز 11
13 قابلیت ویندوز ۱۱

کاربران صفحه لمسی می توانند به راحتی انگشت خود را از سمت چپ به داخل بکشند تا آنها را باز کنند و اگر می خواهید نمای بزرگتری داشته باشید، می توانید پانل ویجت را تمام صفحه کنید. ویجت Entertainment فیلم‌ها و نمایش‌های تلویزیونی جدید را نمایش می‌دهد. ویجت Family برای کسانی که از ابزارهای کنترل والدین Microsoft Family Safety استفاده می‌کنند خوب است.

5. چت مایکروسافت تیمز:

اگرچه سرویس مایکروسافت تیمز سابقه‌ی زیادی دارد، اما این سرویس حالا به طور یکپارچه همراه با ویندوز۱۱ در اختیار کاربران قرار گرفته است و از طریق تسک‌بار با کلیک بر آیکون آن می‌توانید راهی بخش چت مایکروسافت تیمز شوید. همچنین از طریق همین محیط می‌توانید تماس صوتی یا تصویری با طرف مقابل برقرار کنید. اگر هم علاقه‌ای به این سرویس ندارید، خوشبختانه خیلی راحت می‌توانید آن را غیرفعال کنید.

6. تم‌ها و تصاویر پس‌زمینه جدید:

در ویندوز ۱۱ چندین تصویر پس‌زمینه‌ی جذاب برای تم‌های مختلف وجود دارد که جذابیت این سیستم‌عامل را دوچندان می‌کنند. از طریق Settings > Personalization > Themes می‌توانید تم‌های موردنظر خود را انتخاب کنید و در کنار آن قادر به انتخاب حالت تاریک و روشن هم هستید. زمانی هم که از دست تم‌های پیش‌فرض ویندوز ۱۱ خسته شدید، از طریق مایکروسافت استور می‌توانید تم‌های رایگان یا پولی نصب کنید.

win11 walls 2 - 13 قابلیت ویندوز 11
13 قابلیت ویندوز ۱۱

7. گزینه جستجو در ویندوز ۱۱:

گزینه جست‌وجو در ویندوز ۱۱ که حالا آیکون و پنجره‌ی مخصوص خود را دارد، از نقص نسبتاً آزاردهنده‌ای در طراحی رنج می‌برد. مایکروسافت امکان جست‌وجو در محیط ویندوز را در چندین جا از جمله منوی استارت و آیکون جستجوی کنار منوی استارت دراختیار کاربر می‌گذارد، اما تایپ در تمام نوارهای جستجو، پنجره‌ی مجزایی را بدون یکپارچگی با UI کلی محیط ویندوز باز می‌کند که تجربه‌ی کاربری روان سیستم‌عامل را بر هم می‌زند. اگر گزینه‌ی سرچ تسک‌بار را از بخش Personalization > taskbar غیرفعال کنید، از پنجره‌ی بی‌هدف و گسسته‌ی سرچ،‌ رهایی نخواهید یافت.

8. گروه‌بندی پنجره‌ها:

در ویندوز ۱۱ فرآیند گروه‌بندی پنجره‌ها بسیار ساده‌تر و راحت‌تر شده و به آسانی می‌توانید چینش پنجره‌های مربوط به برنامه‌های مختلف در ۶ الگوی متفاوت قرار دهید. اگرچه ویندوز ۱۰ هم قابلیت مشابهی را ارائه می‌دهد، اما حالا با قرار دادن نشانه‌گر ماوس بر روی آیکون مربوط به بزرگ کردن پنجره، با ۶ گزینه‌ی مربوط به این مشخصه روبرو می‌شوید.

Windows 11 6 - 13 قابلیت ویندوز 11
گروه‌بندی پنجره‌ها

9. منوی تنظیمات سریع:

در ویندوز ۱۱ با کلیک بر یکی از آیکون‌های وای‌فای، اسپیکر یا باتری، منوی تنظیمات سریع  Quick Settings  نمایش داده می‌شود. در این بخش می‌توانید مواردی مانند بلوتوث، وای‌فای و دیگر موارد این‌چنینی را فعال و غیرفعال کنید. همچنین به اسلایدر مربوط به بلندی صدا و روشنی نمایشگر هم دسترسی دارید. در کل این محیط نسبت به اکشن سنتر طراحی ساده‌تر و بهتری دارد.

10. بخش تنظیمات:

یکی از مهم‌ترین بخش‌های جدید ویندوز ۱۱ قسمت تنظیمات آن است که به لطف رابط کاربری جذاب و ساده، توجه زیادی را جلب می‌کند. همچنین در این قسمت نسبت به ویندوز ۱۰ شاهد گزینه‌های بیشتری هستیم و مایکروسافت می‌خواهد این محیط را به طور کامل جایگزین کنترل پنل کند. مثل همیشه با فشردن کلیدهای Windows+i می‌توانید از بخش تنظیمات بهره ببرید.

11. تایپ صوتی با پشتیبانی از علائم نگارشی:

تایپ صوتی بدون شک یکی از بهترین قابلیت های ویندوز ۱۱ است و من نمی‌بینم که افراد زیادی از این ابزار عالی استفاده می‌کنند. این به شما اجازه می‌دهد تا در هر قسمت متنی یا پنجره‌ای با کلید میانبر تایپ کنید.

به سادگی “Windows + H” را فشار دهید تا پنجره پاپ آپ تایپ صوتی ظاهر شود. حالا، هر چیزی را که می‌خواهید تایپ کنید، بیان کنید، و آن صحبت شما را به دقت رونویسی می‌کند، آن هم با علامت‌گذاری صحیح کنید.

12. پشتیبانی از برنامه اندروید:

پس از ماه‌ها آزمایش در کانال‌های Insider، مایکروسافت بالاخره پشتیبانی از اپلیکیشن اندروید برای کاربران پایدار ویندوز 11 ارائه کرد. با وجود این قابلیت جذاب ویندوز ۱۱ اگر در ایالات متحده هستید، می‌توانید به راحتی برنامه‌ها و بازی‌های اندرویدی را بر روی رایانه شخصی ویندوز 11 خود نصب کنید. مایکروسافت با آمازون همکاری کرده است تا برنامه‌های اندروید را روی ویندوز 11 بیاورد. این یکی دیگر از ویژگی های ویندوز 11 برای برتری این ویندوز می‌باشد.

1644832915 They manage to install Windows 11 on a Google Pixel 1160x616 1 1024x544 - 13 قابلیت ویندوز 11
پشتیبانی از برنامه اندروید

13. بازطراحی Emoji Picker:

در حالی که در امکانات ویندوز 11 هنوز ایموجی‌های سه بعدی دریافت نکرده ‌است. مایکروسافت انتخاب کننده شکلک را با اضافه شده‌های جدید دوباره طراحی کرده‌است. هنگامی که از میانبر صفحه کلید Windows 11 “Windows + .” استفاده می‌کنید. برای باز کردن Emoji picker، به شما امکان می‌دهد GIF‌ها (تامین شده توسط Tenor)، Kaomoji، و نمادها را نیز اضافه کنید.

حتی ایموجی‌ها دوباره طراحی شده‌اند و اکنون مطابق با زیبایی‌شناسی ویندوز 11 به نظر می‌رسند. شما باید از این ویژگی پنهان ویندوز 11 در حین چت کردن با دوستان خود در واتس اپ وب یا سایر سرویس‌های پیام رسانی استفاده کنید.

جمع بندی:

امیدواریم این مقاله 13 قابلیت ویندوز ۱۱، برای شما مفید باشد شما می توانید نظرات و پیشنهادات خود را با ما در میان بگذارید. ویندوز ۱۱ شرکت مایکروسافت با هدف افزایش رابطه کاربری و بهینه سازی سیستم عامل برای کاربران، تهیه و تولید شده است که قصد دارد مکملی از ویندوز ۱۰ بوده با این تفاوت که ایرادات و مشکل های آن را نداشته باشد.سیستم عامل ویندوز ۱۱ در زمینه های نصب نرم افزار، اپلیکیشن های مختلف، بازی و… به بهترین شکل پیاده سازی شده است و می توان از آن به عنوان یک سیستم عامل امن نام برد. برای طراحی سایت می توانید با شماره های درج شده در سایت تماس حاصل فرمایید.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شروع چت
سلام دوست عزیز👋
کارشناسان ما آنلاین میباشند.