برنامه نویسان هیراد لوگو - طراحی سایت در مازندران

طراحی سایت در مازندران

ساخت سایت در مازندران 630x408 - طراحی سایت در مازندران

طراحی سایت در مازندران یکی از اصلی ترین خدمات ارائه شده از طرف برنامه نویسان هیراد است . برای خیلی از کسب و کارها ، وبسایت اولین نقطه تعامل با مشتری می باشد و طرح وبسایت شما ، نقش بسیار مهمی در چگونگی درک افراد از کسب و کار شما دارد. امروزه هر کسب و کار آنلاینی برای گسترش آن باید دارای وب سایت خوب باشد. داشتن یک وبسایت بدون دیده شدن توسط مشتریان کمک چندانی به  رونق کسب و کار شما نمی کند. از ویژگی های اهمیت طراحی سایت در کسب و کارتان می توان به صرفه جویی در زمان ، معرفی محصولات و خدمات بدون داشتن محدودیت مکانی و زمانی نام برد.

 در این  نوشته از برنامه نویسان هیراد به بیان مسائل زیر میپردازیم :

-طراحی سایت

-تاریخچه طراحی سایت

-ساخت سایت در مازندران

-انواع سایت و دسته بندی آن

-طبقه بندی سایت براساس محتوا

-طبقه بندی براساس قابلیت

-طبقه بندی بر اساس طراحی

-مراحل ساخت یک وب سایت 

-ویژگی های یک هاست

-مراحل طراحی سایت

-ویژگی های یک طراح سایت چیست ؟

-برنامه ریزی برای ساخت سایت

-آشنایی با سیستم مدیریت محتوا و انواع آن

-طراحی گرافیکی قالب سایت

-کد نویسی

-وارد کردن اطلاعات اولیه سایت

-بهینه سازی سایت

-رو نمایی از سایت

-امنیت و پشتیبانی سایت

-زبان های طراحی سایت

-راهکارهایی برای یک سایت کاربر پسند بودن

-مزایای طراحی سایت در مازندران

-جمع بندی

.

.

.

طراحی سایت :

طراحی وب سایت، طراحی سایت یا همان Web Design، به معنای تلاش برای ایجاد یک سایت در فضای مجازی اینترنت برای ارائه خدمات، فروش محصول یا اطلاع رسانی است. طراحی وب سایت یک پروسه است که از لایه‌سازی صفحات وب، تولید محتوا، طراحی گرافیکی و رعایت اصول سئو تشکیل شده است. این برنامه ریزی بر روی تمامی تصاویر ،متون ، فایل های صوتی و تصویری و المانهای خاص که برنامه نویسی شده اند اعمال می شود تا در نهایت تمام اینها بر روی صفحه ای که قابل روئیت در مرورگر باشد اعمال می شود و در فرمت بندی خاصی در طراحی وب سایت بر روی آن صفحه قرار می گیرند.

در واقع اگر شما می‌خواهید یک وب سایت قدرتمند ایجاد کنید که بتوانید با استفاده از آن خدمات، محصول یا هر چیز دیگری را به صفحه اول گوگل بیاورید، باید تمام اصول فنی و ظاهری طراحی یک وب سایت را رعایت کنید. طراحی سایت را افراد طراح و برنامه نویس با استفاده از زبان های نشانه ای برای ایجاد یک ساختار ، که اکثرا از زبان html که امروزه html5 قدرت بالایی را به این زبان برنامه نویسی ارائه کرده است و هم چنین برای نمایش بهتر بعد از طراحی وب سایت از زبان css که زبان css3 در حال حاضر قدرت آن را افزایش داده است به طوری که می توان بدون نرم افزارهای گرافیکی نیز به طراحی وب سایت پرداخت  استفاده می کنند . برای طراحی وب سایت از زبان های برنامه نویسی دیگر نظیر java، پی اچ پی ، ای اس پی دات نت، پرل و … نیز می توان استفاده کرد.

مراحل ساخت یک وب سایت 300x293 - طراحی سایت در مازندران
طراحی سایت

تاریخچه طراحی سایت:

طراحی سایت با ورود زبان HTML معنای تازه ای گرفت و بنیان گذار آن آقای Tim Berners -Lee است در آگوست 1991 نام خود را به عنوان پدر وب در تاریخ نگاشت.او در نخستین سایت وب اش، از اَبَرمتن و پیوندی برای ایمیل (پست الکترونیک) استفاده کرده بود . در آن زمان سایت ها محتوی خاصی نداشت و چیزی که در طراحی سایت مورد اهمیت بود فقط متن و بازی با رنگ ها بود . و از طرفی سرعت اینترنت در آن زمان اجازه ایجاد یک سایت گرافیکی و حجیم را نمیداد.  اما به مرور زمان و پیشرفت زبانهای برنامه نویسی تحت وب کم کم سایتها تغییر شکل داد و حالت حرفه ای تری گرفت.

در سال ۱۹۹۰ زبان برنامه نویسی html ساخته شد و در سال ۱۹۹۱ اولین سایت با کمک این زبان طراحی و در فضای اینترنت قرار گرفت. سایت های وب با کدهای ساده html  نوشته می شدند ، گونه ای از زبان برنامه ای که ساختار ساده ای به وب گاه می داد که شامل سر تیتر و پاراگراف ، توانایی پیوند دادن به صفحه های وب دیگر با ابر متن بود .یک سال بعد از آن یعنی در سال  ۱۹۹۲زبان html  پیچیده تر و پر انعطاف تر شد و قابلیت جدول بندی یا  Table  هم به زبان html اضافه شد که به طراحان کمک میکرد مطالب سایت را بخش بندی و مرتب کنند و به نوعی سایت ها حالت سازماندهی شده پیدا کرد. در آن زمان حدود ۱۰ میلیون کاربر از اینترنت استفاده میکرد و ۶۰۰ سایت به صورت فعال وجود داشت.

قابلیت جدول بندی مورد استفاده نادرست، برای چیدمان های پنهان در صفحه‌های وب قرار گرفتند. که بعدا در سال 1996 با پیدایش صفحه‌های الگوی وب یا CSS  ، روش نادرست طراحی با جدول های پنهان در صفحه، از گردونه خارج، و بجای آن استفاده مناسب از صفحه‌های الگوی وب یا  CSS   ، جایگزین شد.

تاریخچه طراحی سایت - طراحی سایت در مازندران
تاریخچه طراحی سایت

در سال ۱۹۹۴ انجمن جهانی وب با نام W3C ایجاد شد که هدف آن تعیین استانداردهای برای سایت ها و فضای وب بود که این انجمن خدمات فراوانی به طراحان و سایتهای اینترنتی ارائه کرده است. در سال ۱۹۹۵ دو پلتفورم قدرتمند وارد عرصه وب شد :

 جاوا اسکریپ Java  –  فلش Flash

این دو ابزار پر قدرت و کاربردی به طراحان کمک کرد امکانات فوق العاده ای برای سایت های خود ایجاد کنند و  چهره وب را بیشتر از پیش تغییر داد و توانمندی های تازه به سازندگان رسانه و طراحان وب داده شد و یک موفقیت بزرگ در طراحی سایت بود. از جمله این امکانات میتوان : بازی های آنلاین , ارتباط تصویری ، سیستم چت و گفتگوی زنده , مولتی مدیا و سایتهای زنده را نام برد.

در سال ۱۹۹۶ با ۷۴ میلیون کاربر اینترنتی و بیش از ۶۵۰ هزار سایت فعال در فضای اینترنت قابلیت های CSS  و Frame هم به کمک برنامه نویسان و طراحان سایت آمد.

CSS به کاربران کمک میکرد تمام تنظیمات مربوط به نوع فونت , رنگبندی و جزییات سایت خود را در یک فایل ذخیره کنند و مجبور نباشد در هر صفحه از سایت مجدد کد نویسی کند و فقط مقادیر را از فایل CSS بازخوانی کند.

Frame هم به طراح کمک میکرد که چند صفحه از سایت خود را در یک پنجره مرورگر به کاربر نمایش دهد و به بیان دیگر یک صفحه دیگر از سایت را در صفحه فعلی به کاربر نمایش میداد. در سالهای ۱۹۹۸ و ۱۹۹۹ زبانهای برنامه نویسی تحت وب پیشرفت کرد و زبان PHP و همچنین نسخه جدید CSS با نام CSS 3 معرفی شدند.

در سال ۲۰۰۳ در حالی که حدود ۸۰۰ میلیون کاربر فعال  و بیش از ۳۸ میلیون سایت وجود داشت. نوبت به نوع جدیدی از سایت ها به نام سایتهای وب ۲ رسید. سایتهای Web 2  به سایتهایی گفته میشود که در آن کاربران همه کاره بودند و محتوی توسط کاربر در یک بستر از قبل آماده شده منتشر میشد. مانند شبکه های اجتماعی , سایتهای انتشار مقاله و خبر و سرویس های وبلاگ.

ساخت سایت در مازندران :

اگر تصمیم به داشتن سایت برای کسب و کار خود گرفته اید در ابتدا باید یک طراح وب سایت مورد اطمینان و خلاق که علاوه بر طراحی حرفه ای سایت ، حفظ امنیت سایت ، بهینه سازی وب سایت ، پشتیبانی سایت در دستور کار شما قرار بگیرد که بتواند شما را در جذب مشتری در مازندران کمک کند. این مشتریان میتوانند از افراد بومی استان بوده و یا از استان های دیگر ، که در این صورت شما با طراحی سایت حرفه ای و کار خلاق میتوانید خود را به بقیه شهرهای ایران معرفی کنید.

ساخت سایت در مازندران - طراحی سایت در مازندران
طراحی سایت در مازندران

چندین شرکت طراحی سایت در مازندران وجود دارند اما در بیشتر موارد برای ساخت سایت در مازندران به شرکت‌های واقع در تهران مراجعه می‌شود. شاید تبلیغات زیاد بعضی از شرکت‌های تهران، نزدیکی استان مازندران به تهران و شناخته نبودن شرکت‌های طراحی واقع در مازندران از علت‌های اصلی این اتفاق باشد.

برنامه نویسان هیراد در استان مازندران ، شهرستان قائمشهر آماده‌ی خدمت رسانی  به همشهریان عزیز در زمینه‌ی طراحی سایت حرفه ای  با قیمت مناسب ،امنیت و پشتیبانی قوی سایت ، بهینه سازی و سئو ارگانیک و ادوردز سایت و انجام کلیه امور برنامه نویسی تحت وب با کیفیت غیر قابل مقایسه است. ما در تلاشیم که نیازهای طراحی و توسعه‌‌ی سایت استان در همین استان توسط جوانان تحصیل کرده‌ی منطقه حل شود.

انواع سایت و دسته بندی آن :

اگر میخواهید به یک طراح یک سایت را سفارش دهید اولین سوالی که برای شما پیش می آید این است که سایت ما در چه دسته ای قرار دارد . برای اینکه بتوانید دید مناسبی نسبت به سایت خود به دیگران بدهید و همچنین بدانید چه چیزهایی برای مدیریت و ادامه‌ی کار سایت خود نیاز دارید باید بدانید که سایت شما زیرمجموعه‌ی کدام دسته‌بندی است.

دسته بندی های مختلفی در مورد وب سایت وجود دارد.  مهم ترین معیار دسته بندی سایت ها بر اساس 3 معیار مهم ؛ محتوا ، قابلیت و طراحی است .

طبقه بندی سایت براساس محتوا :

از نظر محتوا، وبسایت‌ها به دو گروه اصلی استاتیک یا داینامیک نقسیم‌بندی می‌شوند. این طبقه‌بندی نشان دهنده این است که  محتوای سایت به روزشده است.

وبسایت‌های استاتیک( ثابت):

این وبسایت‌ها معمولا شامل صفحه هایی می‌شوند که هرکدام جداگانه طراحی شده و نیاز به بروزرسانی و افزودن مدام صفحات جدید ندارند.  و اغلب محتوای خود را تغییر نمی دهند و توسط کاربران به روز نمی شوند. این سایت‌ها نسل اول سایت‌ها به شمار می‌آیند و معمولا سایت جدیدی با این شکل طراحی نمی‌شود.

وبسایت‌های داینامیک( پویا):

درمورد وب سایت داینامیک یا پویا شاید به طور کلی بتوان اینطور گفت که تمام وب سایت‌هایی که شما با آنها بیشتر کار می‌کنید؛ از نوع داینامیک یا پویا هستند.

انواع وب سایت 2 - طراحی سایت در مازندران
طبقه بندی سایت براساس محتوا

یعنی تمام سایت‌های خبری، آموزشی، فروشگاه‌های اینترنتی و … از نوع وب سایت‌های داینامیک هستند. سایت های داینامیک می شود آن ها را به سادگی بروز کرد و مدام مطالب و یا بخش های مختلف سایت تغییر می کند. این سایت‌ها یک سیستم مدیریتی دارند که وب مستر با کمک آن می‌تواند کل سایت را مدیریت کند.

سایت‌های داینامیک در دو نوع کلی طراحی و ساخته می‌شوند. که شامل :

1.طراحی وبسایت دینامیک بصورت اختصاصی

از مزایای مثبت طراحی اختصاصی وب سایت می‌توان گفت این نوع وبسایت ها کاملاً شخصی سازی شده است. یعنی هیچ گونه کد اضافه‌ای در وب سایت وجود ندارد. بنابراین بسیار بهینه طراحی شده اند. از نظر سرعت وب سایت و سئو سایت در رنک بسیار خوبی قرار دارد.

از معایب این روش می توان به موارد زیر اشاره کرد

زمانی که یک برنامه نویس سایتی را طراحی می‌کند، شما کاملاً به این برنامه نویس یا شرکت مربوطه وابسته هستید. اگر به هر دلیلی برنامه نویس دیگر کار نکند یا به هر دلیلی با آن برنامه نویس به مشکل برخورید ، در این موقعیت نیاز دارید که یک برنامه نویس دیگر استخدام کنید. اما ماه‌ها طول می‌کشد تا برنامه نویس جدید کاملاً به کدهای نوشته شده برنامه نویس قبلی پی ببرد. زیرا برنامه نویسی یک اصول استاندارد دارد؛ اما معمولاً بخشی از یک پروژه برنامه نویسی به صورت استاندارد نوشته می‌شود و باقی آن را متخصص بر حسب تجربه و نوع برنامه نویسی خود می‌نویسد. این کار خواندن و ویرایش کردن کد ها را برای سایر برنامه نویس ها سخت می‌کند.

2.طراحی وبسایت با استفاده از cms

استفاده از cms یا مدیریت محتوا در واقع برنامه‌ای است که بدون نیاز به دانش برنامه نویسی می‌توان به ویرایش، تولید محتوا و غیره پرداخت. مدیریت محتواهای متفاوتی در بازار وجود دارند مانند جوملا، وردپرس، پرستا شاپ که محبوب‌ترین آنها وردپرس می‌باشد. طراحی وبسایت در وردپرس به دو صورت انجام می شود :

 1. طراحی سایت با قالب اختصاصی :

در این حالت برنامه نویسان حرفه ای قالب هایی را برای انواع سایت های مختلف طراحی کردند و به سادگی می توانند سایت های زیبا طراحی کنند.

انواع وب سایت - طراحی سایت در مازندران
طبقه بندی سایت براساس محتوا
 1. طراحی سایت با قالب عمومی:

در این حالت برنامه نویس قالب را بطور اختصاصی طراحی می کند . تفاوت طراحی اختصاصی قالب و قالب آماده در این است که قالب های آماده دارای ریکوئست بالایی هستند. اگر برای سایت خود یک قالب اختصاصی طراحی کنید سایت شما به مراتب بالاتر و سئو آن بهتر است. اما نکته مهم این است که حتی اگر شما قالب اختصاصی طراحی کرده باشید چون بنیاد آن وردپرس است و ساختار بیسیک سایت شما وردپرس است اگر با طراح قالب به مشکل برخوردید تغییر برنامه نویس چندان مشکلی ندارد و با سرعت خیلی بالاتری میتوان قالب را از نو نوشت و یا از قالب های آماده استفاده کرد تا مشکل حل شود.

طبقه بندی براساس قابلیت :

روش دیگر طبقه‌بندی سایت‌ها بر اساس کارکرد و قابلیت‌های آنها است. این دسته‌بندی بر اساس هدف و کارکردی است که سایت را برای آن طراحی می‌کنیم. که شامل وب سایت های شخصی ، وب سایت شرکتی ، وب سایت فروشگاهی ، وب سایت املاک ، وب سایت هنری ، وب سایت های پزشکی ، سایت های خبری و … تقسیم بندی کرد .

طبقه بندی بر اساس طراحی :

سایت‌های استاتیک: قدیمی‌ترین مدل طراحی است که در آن سایت فقط برای یک اندازه‌ی خاص طراحی می‌شود. این نوع طراحی تقریبا به تاریخ پیوسته است  . وبسایت‌های سیال : همان سایت‌های استاتیک هستند که اندازه‌ی عناصر صفحه در آن نسبت به سایز صفحه نمایش تغییر می‌کند.

وبسایت‌های واکنش‌گرا: در این سبک طراحی قسمت‌های مختلف صفحه در سایزهای مختلف صفحه‌نمایش جابجا شده، تغییر اندازه داده یا کاملا حذف می‌شوند تا در هر سایز سایتی بی نقص و ایده‌ال دیده شود. این سبک طراحی بسیار پیچیده‌تر از دو سبک قبلی است ولی امروزه بسیار محبوب شده است. اگر سایت برنامه نویسان را در موبایل باز کرده و با نمایش در لپتاپ مقایسه کنید، متوجه این نوع طراحی خواهید شد.

مراحل ساخت یک وب سایت: 

اولین مرحله برای ایجاد یک سایت انتخاب دامنه و سپس خرید هاست برای دامنه است. در اینجا شاید برای شما این سوال مطرح شود که دامنه چیست ؟ دامنه همان آدرس سایت شما در فضای اینترنت است. دامنه از سه بخش اصلی تشکیل می شود که با «.» از هم جدا می شوند. بخش اول ثابت است و با «www» که مخفف World Wide   web است شناخته می شود. بخش دوم نام دامنه است که شما باتوجه به نوع سایت و همچنین نام برند خود آن را تعیین می کنید . در این بخش باید دقت کنید که نامی که برای سایت خود انتخاب کرده اید از قبل توسط فرد دیگر ثبت نشده باشد.

اگر آدرس مورد نظر، قبل از شما توسط فرد دیگری ثبت شده بود شما دیگر مجاز به ثبت آن دامنه دقیقا به همان شکل نخواهید بود. بخش آخر پسوند دامنه است. Com یکی از پرکاربردترین پسوندها و برای سایت های تجاری است net .معمولا برای سایت های شبکه ای استفاده می شودgov . ویژه سازمان های دولتی است و org که ابتدای واژه Organization  است برای سایت های سازمانی استفاده می شود. در کنار این پسوند ها یکسری پسوندهای دیگر وجود دارد که نشان دهنده یک کشور خاص است. به طور مثال «ir» ویژه کشور ایران، «jp» ژاپن، «ca» کانادا و به همین ترتیب سایر کشورها هم برای خود یکسری پسوندها دارند.

برای ثبت دامنه باید وارد یکی از سایت های ثبت دامنه شوید و نام دامنه خود را جستجو کنید اگر هنوز به این نام ، دامنه ای ثبت نشده میتوانید اقدام به  خرید و ثبت دامنه کنید. نامی که برای دامنه انتخاب می کنید باید کوتاه و ساده باشد و به راحتی در ذهن افراد باقی بماند. بعد از ثبت دامنه نوبت به خرید هاست یا فضای میزبان سایت است. شما با توجه به میزان ترافیکی که دارید باید هاست یا سرور خریداری کنید.

مراحل ساخت یک وب سایت 2 1 - طراحی سایت در مازندران
مراحل ساخت یک وب سایت

ویژگی های یک هاست :

از جمله ویژگی های یک هاست می توان به موارد زیر اشاره کرد :

 1. سیستم عامل : زبان طراحی شده سایت ارتباط مستقیمی با سیستم عامل سایت دارد. اگر زبان سایت php باشد بهترین انتخاب هاست لینوکس است اگر از زبان برنامه نویسی ASP استفاده می کنید بهتر است یک هاست ویندوز برای خود بخرید.
 2. امنیت : سرویس هاستی که انتخاب می کنید باید امنیت بالایی داشته باشد علاوه بر این انواع فایروال ها را بر روی خود داشته باشد و پشتیبان گیری روزانه از اطلاعات را انجام دهد.
 3. قیمت : قیمت پلن های مختلف متفاوت است و این قیمت ها توسط شرکت های مختلف متفاوت است.
 4. پهنای باند : اگر سایت شما حجم بالایی از فضا را اشغال می کند بهتر است از سرویس هایی استفاده کنید که بتواند این فضا را پشتیبانی کند. اما اگر سایت شما تازه تاسیس است و کاربر زیادی ندارد برای شروع می توانید از سرویس هایی استفاده کنید که ارزان تر هستند و فضا و پهنای باند کمتری ارائه می دهند.

 مراحل طراحی سایت :

طراحی سایت شامل، طراحی قالب سایت یا طراحی گرافیکی آن می شود و بسته به کیفیت و گستردگی آیتم ها متغیر است. سایت هایی که از CMS  اختصاصی و قالب ویژه بهره می برند، پر هزینه تر از سایت هایی هستند که، از CMS های عمومی مثل وردپرس، استفاده می کنند. برای ساخت یک سایت وردپرسی، می توان از قالب های آماده استفاده کرد که، گرافیکی و بهینه سازی شده اند.

مراحل طراحی سایت  در برنامه نویسان هیراد که یکی پس از دیگری تا زمان پیاده سازی وبسایت شامل موارد زیر می باشد :

 • برنامه ریزی برای ساخت سایت
 • آشنایی با سیستم مدیریت محتوا و انواع آن
 •  طراحی گرافیکی قالب سایت
 •  کد نویسی
 • وارد کردن اطلاعات اولیه سایت
 • بهینه سازی سایت
 • تست و بازبینی سایت
 • رو نمایی از سایت
 • امنیت و پشتیبانی سایت

ویژگی های یک طراح سایت چیست؟

طراحی سایت شامل دو بخش بک اِند back end و فرانت اِند front end  است. فرانت اِند مربوط به طراحی بصری سایت است که توسط افرادی که از سایت بازدید میکنند قابل رویت است مانند رنگ بندی، فونت و… است و بک اند مربوط به تمامی کد هایی میشود که با سرور ارتباط برقرار میکنند و سایت را مدیریت میکند.یک طراح سایت مسئولیت های زیادی را دارد در اینجا به  توضیح این موارد می پردازیم :

 • گفتگو با کارفرما برای بحث درمورد الزامات و پیشرفت پروژه
 • ایجاد صفحات وب
 • تولید سایت های نمونه
 • توانایی انجام کار های گروهی
 • ایجاد صفحات کاربرپسند, موثر و جذاب
 • تهیه مشخصات دقیق وب سایت
 • طرح بندی صفحه مانند اندازه متن و رنگ
 • طراحی گرافیک و عکس های سایت
 • ثبت دامنه و هاست
 • ارائه ایده های اولیه به مشتری
 • کد نویسی با استفاده از نرم افزار ها
طراحی سایت - طراحی سایت در مازندران
مراحل طراحی سایت

 

برنامه ریزی برای ساخت سایت :

همانطور که گفتیم، برنامه نویسان هیراد برای طراحی سایت حرفه ای از مراحلی گام به گام پیروی می کند تا ضمن خلق محصولی ارزشمند، مشتریان را به طور شفاف در جریان روند پیشرفت پروژه قرار دهد. این مراحل برای طراحی سایت شرکتی و فروشگاهی مشابه است. اولین مرحله برای برنامه ریزی برای ساخت سایت تهیه نقشه از شکل و ظاهر سایت است این به شما کمک می کند تا به درک درستی از سایت خود برسید .

آشنایی با سیستم مدیریت محتوا و انواع آن :

سیستم مدیریت محتوا یا cms ، یک برنامه رایانه ای است که امکان انتشار محتوا، ویرایش، مدیریت، حذف و … را برای یک وب سایت فراهم می سازد. سیستم مدیریت محتوا را بر روی فضای هاست نصب می کنند و پس از آن تغییر شکل ظاهری سایت، مدیریت محتوا ، ارتباط با کاربران و هر عملی که در سایت صورت می گیرد، از طریق همین CMS اجرا می شود.

 انواع مختلف از CMS های رایگان، پولی، عمومی و اختصاصی وجود دارد، که هر کدام کارایی و مزایا و معایبی دارند. در حال حاظر سیستم مدیریت محتوای WordPress محبوب ترین در بین CMS های متن باز و رایگان است. معمولا همه سایت ها از سیستم مدیریت محتوا استفاده می کنند. در غیر این صورت برای کوچکترین تغییرات در محتوا یا قالب سایت، نیاز به برنامه نویسی خواهد بود.

برای افزودن محتوا به سایت های دینامیک، نیاز به دانش برنامه نویسی نیست و هر کسی دانش استفاده از کامپیوتر را داشته باشد، با کمی آموزش می تواند، این کار را انجام دهد. اما بحث تخصصی تولید محتوا است که بسیار مهم است.

شما میتوانید تولید محتوا وبسایت خود را به تیم متخصص برنامه نویسان هیراد بسپارید.

طراحی گرافیکی قالب سایت :

یکی از فاکتورهایی که در جذب کاربران تاثیر فراوانی دارد ، طراحی گرافیکی قالب سایت است و در کسب رتبه بهتر در گوگل به شما کمک خواهد کرد. تمایز از سایر رقبا ، زیبایی ظاهری ، نظم و ترتیب در آیکون و لینک های سایت ، نه تنها مخاطب شما مجذوب خود می کند ، بلکه با ایجاد تجربه کاربری عالی ، امکان بازدید و استفاده از سایت را برای کاربران تسهیل می نماید. بسیاری از وب سایت ها ، از قالب های آماده استفاده می کنند که انعطاف کمی در صفحه بندی ، رنگ بندی و طراحی دارند و به همین دلیل قادر نیستند که صفحاتی زیبا را برای مشاهده مشتریان ، بارگزاری نمایند.

از جمله خدمات تخصصی سئوبهینه ، طراحی قالب های گرافیکی جذاب برای وبسایت است که منجر به ایجاد وب سایتی متمایز و منحصر به فرد برای شما خواهد شد. اگر مایل به راه اندازی سایت جدیدی هستید و یا قصد بازطراحی قالب سایت خود را دارید می توانید با گروه برنامه نویسان هیراد تماس بگیرید.

کد نویسی :

کدنویسی فرایند استفاده از زبان برنامه نویسی برای واداشتن کامپیوتر به انجام کاری است که می خواهید. هر خط از کد انجام کاری را به کامپیوتر اعلان می کند و همه کدهای موجود در یک سند اسکریپت نام دارند. هر اسکریپت برای اجرای یک کار مشخص طراحی می شود. این کار می تواند دریافت یک تصویر و تغییر سایز آن، اجرای یک قطعه موزیک یا هر چیز دیگری باشد. یک وبسایت حداقل از چندین خط کد شکل می گیرد.

وارد کردن اطلاعات اولیه سایت :

پس از اتمام کدنویسی، مرحله دیتاگذاری اولیه آغاز میشود. در واقع در این گام ما سایت را تا حدودی آب بندی کرده و شما را با یک خروجی کاملا خام تنها نخواهیم گذاشت. همچنین در مرحله ورود دیتا ممکن است برخی باگ های سیستم شناسایی و توسط کارشناسان ما اصلاح شود.

تست و بازنگری سایت :

در مرحله بازنگری و تست، یک فضای هاست نمونه تهیه شده و سایت به طور کامل در اختیار کارفرما قرار میگیرد تا با آن کار کند و تمام نظرات خود و هر گونه تغییراتی را در این مرحله می توان لحاظ کرد.

بهینه سازی سایت:

بهینه سازی سایت جهت موتورهای جستجو، فرآیندی است که جدای از اهمیت آن در حضور مناسب در موتورهای جستجوی معتبر ، می تواند بازدهی وب سایت را افزایش داده و باعث جذب مخاطبان بیشتری جهت بازدید از سایت شما شود.

رو نمایی از سایت :

در این مرحله طراحی سایت شما به پایان رسیده و شما می توانید  شروع به کار کنید. در این مرحله توجه به دیجیتال مارکتینگ اهمیت به سزایی دارد. زیرا اکنون نوبت آن رسیده تا خود را به مخاطبان معرفی کنید و بشناسانید. در این مسیر استفاده از اصول بازاریابی در فضای دیجیتال بسیار حائز اهمیت است.

امنیت و پشتیبانی سایت:

امنیت سایت شامل موارد زیر می باشد :

 • جلوگیری از هک شدن سایت
 • بک آپ گیری اطلاعات
 • بروزرسانی افزونه ها
 • تغییر نام فایل و رمز ها
 • بر طرف کردن تمامی باگ های سورس سایت به وظیفه پشتیبان سایت است.

پشتیبان سایت باید تسلط کامل به سئو سایت و زبان برنامه نویسی سایت داشته باشد. در غیر این صورت برای امنیت سایت کاری نمی تواند انجام دهد.

زبان های طراحی سایت :

افرادی که قصد طراحی وب سایت را دارند باید بدانند که کدام زبان برنامه نویسی تحت وب را یاد بگیرند و در آن زمینه فعالیت داشته باشند.

زبان های برنامه نویسی - طراحی سایت در مازندران
زبان های طراحی سایت
 1. Html در واقع یک زبان برنامه نویسی برای طراحی سایت های ساده مورد استفاده قرار می گیرد. این زبان قادر به نشان دادن اطلاعات متنی و تصویری است و اولین زبانی است که در طراحی سایت باید آن را یاد بگیریم.
 2. Css  یک زبان برنامه نویسی و همراه با html  برای طراحی بخش های گرافیکی و ظاهری سایت مورد استفاده قرار می گیرد.بسیاری از قالب هایی که در html  وجود ندارد درcss  در دسترس طراحان سایت قرار می گیرد.
 3. java script برای افزایش پویایی صفحات و ارزیابی فرم های html ، ایجاد انواع منوها از این زبان تحت وب استفاده میشود .
 4. jquery از فریم ورک های زبان تحت وب java script ست. این زبان هیچ دخالتی به روی کدهای زبان html ندارد. در واقع این زبان بسیاری از کارهایی که با java scripy انجام میشود را تسهیل می بخشد.
 5. Php یکی از پر طرفدارترین زبان های اسکریپت نویسی متن باز است که بیشتر برای طراحی  برنامه های سرور ساید در طراحی سایت پویا مورد استفاده قرار می گیرد.
 6. Asp یک پلتفرم ویژه توسعه طراحی سایت بوده است و یک مدل برنامه نویسی برای ساخت نرم افزارهای تحت وب کار آمد و قدرتمند برای کامپیوتر همانند موبایل ارائه می دهد.

در صورتی که قصد یادگیری طراحی سایت را دارید یادگیری html ، css ، java script کاملا ضروری است .جهت طراحی سایت حرفه ای و طراحی سایت های داینامیک ، فروشگاه های اینترنتی و بطور کلی وبسایت های پیچیده نیاز به یادگیری یک و یا چند زبان برنامه نویسی است .

راهکارهایی برای یک سایت کاربر پسند بودن:

علاوه بر عناصر اساسی طراحی وب که باعث می شود سایت زیبا و از لحاظ بصری قابل قبول باشد، عوامل زیر باعث میشود کاربر پسند بودن را در طراحی سایت به بالاترین سطح رساند.

1.موضوع سایت :

مهم ترین نکته در داشتن یک سایت موفق موضوع سایت است. هر چه موضوعات سایت شما جذابتر باشد کاربران شما هم بیشتر می شود.

2.طراحی حرفه ای سایت :

طراحی وبسایت در موفقیت سایت بسیار مهم است ، با طراحی یک سایت جذاب می توانید کاربران را جذب کنید. رعایت کردن نکات اصولی ، فونت خوانا ، رنگ های جذاب ، سایز مناسب هر قسمت و … می تواند به جذب کاربران کمک کند.

همچنین قالب سایت نیز نقش مهمی در جذاب بودن سایت دارد.

قالب سایت می تواند نحوه چینش گزینه ها را تعیین کند .

3.رسپانسیو بودن سایت :

رسپانسیو بودن سایت به معنای واکنش گرا بودن سایت است و نقش بسیار مهمی  در طراحی وب سایت دارد . و باعث می شود کاربران بتوانند با

 پلتفرم های مختلفی مثل گوشی همراه ، کامپویتر خانگی و تلویزیون های هوشمند وارد سایت شوند بدون اینکه تغییری در چینش و شکل ظاهری سایت ایجاد شود و این اهمیت طراحی سایت ریسپانسیو است. به همین دلیل پیاده سازی نسخه موبایل سایت امری بسیار مهم و ضروری است که باید به شکل صحیح و درست انجام شود. اما متاسفانه اکثر مالکان کسب و کارهای اینترنتی به این موضوع توجه چندانی ندارند، به همین دلیل تعداد زیادی از مشتریان بالقوه خود را از دست می دهند.

4.به روز رسانی یا آپدیت کردن به موقع :

 اگر وبلاگ شما قدیمی است و برای مدت زیادی آپدیت نشده است، گوگل با توجه به اهمیت به روز رسانی سایت ها، وبلاگ شما را در رده های پایین نتایج جستجو قرار می دهد.

راهکارهایی برای یک سایت کاربر پسند بودن - طراحی سایت در مازندران
راهکارهایی برای یک سایت کاربر پسند بودن

به همین دلیل آپدیت کردن پست های قدیمی و نوشتن محتویات جدید بطور پیوسته بسیار مهم است. باید به‌صورت منظم، بخش های زیر را بررسی و بروز رسانی کنید :

سیستم‌های مدیریت محتوای وب‌سایت

پلاگین‌ها (افزونه یا ماژول)

قالب‌ها

اکستنشن‌ها

نرم‌افزارهای مدیریت سرور

5.بکار بردن تصاویر با کیفیت :

برای استفاده از تصاویر بزرگ و با کیفیت ، در سایت خودتان ابتدا باید تصویر را فشرده سازی کنید و اندازه آن را کاهش دهید . تصاویر بزرگ سرعت سایت را کاهش می دهد و سایت شما مدت زمان زیادی طول می کشد تا لود شود.

همیشه شروع با یک تصویر بزرگ با کیفیت ایده آل است، زیرا همیشه می توان تصویر بزرگ را کوچک تر کرد، با این حال نمی توان به راحتی تصویر کوچک را بزرگ سازی کرد.

6.رابط کاربری آسان :

طراحی رابط کاربری خوب استفاده از سایت را برای کاربر آسان می کند. فروشگاه های اینترنتی باید به گونه ای طراحی شوند که استفاده از آن برای افراد مختلف آسان باشد. در طراحی رابط کاربری از رنگ های مناسب استفاده شود و عناصر اضافی حذف شوند .

به کمک ابزارهای آمارگیر و آنالیز حرفه ای وبسایت مثل گوگل آنالیتیک رفتار کاربران تحلیل شده و ساختار سایت با هدف استفاده آسان برای کاربر طراحی خواهد شد.

7.سرعت لود سایت بالا باشد :

کاربران تمایل دارند سایت مورد نظرشان کمتر از 5 ثانیه لود شود اگر بیشتر از این طول بکشد کاربر از تماشای وبسایت شما منصرف شود و هرچقدر فضای سایت کاربر پسند باشد تفاوتی حاصل نخواهد شد.

8.امنیت وب سایت :

اگر امنیت وبسایت شما مناسب نباشد تمامی زحمت شما هدر می رود . علاوه بر برقراری امنیت وبسایت ، امنیت کاربران نیز بسیار حائز اهمیت می‌باشد. کاربران وبسایتی را انتخاب می‌کنند که اطمینان داشته باشند اطلاعاتشان در امنیت کامل قرار دارد. یکی از مواردی که این اطمینان خاطر را به کاربر می‌دهد ، استفاده از پروتکل امنیتی https بر روی آدرس‌های وبسایت می‌باشد.

9.محتوا منحصر به فرد سایت :

محتوا سایت باید مفید ، منحصر به فرد و خلاق باشد. یک محتوای کپی شده از سایت های دیگر علاوه بر اینکه رضایت کاربران را جذب نمی کند به عنوان یک عامل منفی در رتبه دهی گوگل به شمار می آید.

مزایای طراحی سایت در مازندران :

طراحی سایت در مازندران دارای مزیت های فراوانی است که به اختصار به برخی از آنها می پردازیم.

1.جذب مخاطب واقعی :

سایت شما باید مخاطب را جذب کند ، در غیر اینصورت طراحی یک وب سایت هیچ فایده ای برای شما ندارد ، اگر از طریق سایت خود کسب در آمد میکنید نیاز به بازدید کننده دارید و باید بتوانید مخاطب را برای خرید از طریق وب سایت خود متقاعد کنید. به بازدیدکنندگان وب سایت خود پیشنهادات ویژه خرید را ارائه کنید و یا به آنها اطلاعات  محصول را بگویید تا در نهایت اعتماد ایجاد شده و آنها از شما خرید نمایند.

2.درآمد زایی:

مهمترین مزیت طراحی وب سایت در مازندران ایجاد درآمد می باشد بسیاری از شرکت های در حال ورشکستگی حتی با راه اندازه وب سایت توانسته اند بقای خود را تضمین نمایند. زیرا تعداد فروش آنها به این طریق چندین برابر شده است.

4db323 - طراحی سایت در مازندران
مزایای طراحی سایت در مازندران

3.عدم محدودیت های زمانی و مکانی :

یک مزیت مهم دیگر طراحی سایت در مازندران این می باشد که ارتباط مشتریان و کاربران محدود به خیابان و محله اطراف شرکت ما نمی باشد. مشتریان میتوانند در هر نقطه از ایران در هر زمان از شبانه روز درخواست و یا خرید خود را در سایت ثبت کنند.

4.کاهش هزینه :

بهترین راه برای رشد کسب‌ و کار شما در مازندران این است که هزینه ها را کاهش دهید و تنها به سمت رشد تمرکز کنید. کاهش هزینه یک مزیت طراحی سایت در مازندران برای کسب ‌وکارها می توان در نظر گرفت. طراحی وب سایت بهترین روش کاهش هزینه های کسب ‌وکار است. اگر وب سایت شما به درستی طراحی شده و توسعه یافته باشد، تبدیل بازدیدکننده به مشتری را تضمین می کند.

جمع بندی:

امیدواریم این نوشته طراحی سایت در مازندارن برای شما مفید باشد شما می توانید نظرات و پیشنهادات خود را با ما در میان بگذارید. برای مشاوره رایگان طراحی سایت با قیمت مناسب و حرفه ای خود، طراحی اولیه و کشف چگونگی تجارت الکترونیک، کارشناسان طراحی وب سایت ، برنامه نویسان هیراد می توانند کمک به رشد کسب و کار و افزایش فروش محصولات و اعتبار و محبوبیت برندیگ شما، از طریق اینترنت نمایند. برای اطلاعات بیشتر با شماره ی زیر تماس حاصل فرمایید.

شروع چت
سلام دوست عزیز👋
کارشناسان ما آنلاین میباشند.