برنامه نویسان هیراد لوگو - طراحی سایت با قیمت مناسب
طراحی سایت با قیمت مناسب

با سلام خدمت همراهان عزیز، در این مقاله قصد داریم تا طراحی سایت با قیمت مناسب را بررسی کنیم تا درک بهتری از یک وب سایت داشته باشیم و به بررسی مفهوم طراحی سایت و مراحل طراحی سایت بپردازیم.

 اگر با دقت به اطراف خودمان نگاهی بیاندازیم میبینیم که دنیا به سمت دیجیتال شدن در حال حرکت است و افراد برای کار های روزمره خود مانند انجام کار های اداری, خرید محصول یا خدمات، ارتباط گرفتن با دیگران و غیره از دنیای دیجیتال مانند وبسایت ها و شبکه های اجتماعی کمک میگیرند.

در ادامه به بحث در مورد این موارد می پردازیم :

-طراحی سایت

-طراحی سایت با قیمت مناسب

-انواع وب سایت بر اساس کاربرد ، نوع و زبان برنامه نویسی

-اجزای طراحی سایت

-مراحل طراحی سایت 

-عوامل سایت کاربر پسند بودن

-جمع بندی

.

.

.

طراحی سایت:

به تمامی فرآیندهایی که برای طراحی یک وبسایت صورت میگیرد از جمله طراحی گرافیک، طرح یک صفحه، تولید محتوا را طراحی سایت میگویند. طراحی فرآیند جمع آوری ایده ها و زیبایی شناختی و اجرای آن و هدایت اصول خاص برای یک هدف خاص است. طراحی وب یک روند مشابه از خلق است، با هدف ارائه مطالب در صفحات وب الکترونیکی که کاربران نهایی می تونن از طریق اینترنت با کمک یک مرورگر وب دسترسی داشته باشند.

طراحی وب سایت شامل بسیاری از مهارت ها و رشته های مختلف در تولید و نگهداری وب سایت ها می شود. زمینه های مختلف طراحی سایت شامل طراحی گرافیک وب ، طراحی رابط نویسنده ، از جمله کد استاندارد و نرم افزار اختصاصی، طراحی تجربه کاربر و بهینه سازی موتور جست و جو است . اصطلاح طراحی وب به طور معمول برای توصیف روند طراحی مربوط به طراحی ظاهری (طرف مشتری) وب سایت از جمله نوشتن نشانه استفاده می شود. طراحی وب بخشی از مهندسی وب را در دامنه گسترده تر توسعه وب همپوشانی می کند ؛ انتظار میرود طراحان وب از قابلیت های موجود با آگاهی تمام استفاده کنند.

44cace - طراحی سایت با قیمت مناسب
طراحی سایت

طراحی سایت با قیمت مناسب:

اگر به تازگی کسب و کاری را شروع کرده اید و قصد دارید به صورت آنلاین خدمات و محصولات خود را ارائه دهید از طرفی بودجه محدود برای این کار در نظر گرفته اید بهترین پیشنهاد ساخت وب سایت مناسب است. طراحی وب سایت با وردپرس از جمله روش هایی است که هزینه محدود نتیجه معقول تحویل می دهد و تا حدودی انتظارات شما را برآورده می کند.

برای اینکه این فرآیند برای شما مقرون به صرفه باشد می توانید از روش هایی استفاده کنید که با ارائه خدمات خوب و با کیفیت قیمت مناسب تری داشته باشند. برنامه نویسان هیراد بهترین شرکت طراحی سایت در مازندران و یکی از پیشگامان این حوزه با تکیه بر دانش تخصصی و به کمک کارشناسان ماهر این حوزه بهترین و با کیفیت ترین سایت ها را با خدمات متمایز و انحصاری ارائه می دهد.

طراحی سایت بر اساس اصول سئو و به کارگیری بهترین و کاربردی ترین متد روز موجب می شود تا روز به روز خانواده برنامه نویسان هیرادبزرگتر شود همچنین هدف اصلی مجموعه که مبنی بر ارائه خدمات و جلب رضایت مشتری بوده همیشه موجب جلب حداکثری رضایت افراد شده است. طراحی سایت با قیمت مناسب به معنی ارائه بیشترین خدمات با معقول ترین قیمت است. همیشه هنگام طراحی سایت قیمت مناسب به این نکته دقت کنید که کیفیت  را فدای قیمت نکنید.

در طراحی سایت با قیمت مناسب بسیاری از عواملی موثر در بالا رفتن هزینه طراحی حذف می شوند.در هنگام طراحی سایت با قیمت مناسب، متناسب با نیاز و درخواست مشتری و با توجه به امکانات نیاز است تا در سایت قرار گیرد به مشتریان قیمت معقول اعلام می شود. از جمله عواملی که در افزایش قیمت سایت نقش دارند عبارتند از:

blobid1631444011946 1024x1024 - طراحی سایت با قیمت مناسب
انواع وب سایت بر اساس کاربرد ، نوع و زبان برنامه نویسی
 • انتخاب قالب: هزینه طراحی قالب اختصاصی، بسیار بیشتر از به کارگیری قالب آماده است.
 • ارتقا رتبه سایت: در طراحی سایت با قیمت مناسب، توجه به سئو بسیار تاکید می شود. سایتی که توسط کاربران اینترنتی دیده نشود فایده و بازده مالی برای صاحب سایت نخواهد داشت.
 • طراحی لوگو: از جمله مواردی که اگر به طراح سایت سپرده شود هزینه ها بالا می رود.
 • استفاده از سیستم مدیریت محتوا رایگان مانند وردپرس، جوملا، دروپال با استفاده از سیستم مدیریت محتوا نیاز به متخصصان و برنامه نویسان وب سایت است تا امنیت و کیفیت طراحی سایت ارزان بطور کامل برقرار گردد.
 • ایجاد انجمن، فروم ها و چند زبانه بودن سایت هم هزینه را افزایش می دهد.

در شرکت برنامه نویسان هیراد پروژه های طراحی وب با استفاده از سیستم مدیریت محتوا وردپرس راه اندازی می کنند. طراحی سایت با قیمت مناسب و کیفیت عالی و خدمات پشتیبانی قوی توسط تیم با در نظر گرفتن کارکردی صحیح انجام می پذیرد. در برنامه نویسان هیراد طراحی سایت با قالب های آماده پیشنهاد نمی شود. قالب های آماده قالب هایی که به صورت رایگان در اینترنت در دسترسی می باشند و به راحتی می توان توسط آن ها به طراحی سایت سریع و ارزان اقدام نمود.

انواع وب سایت براساس کاربرد نوع و زبان برنامه نویسی :

1.وب سایت های استاتیک یا ثابتstatic website  :

این سایت ها فقط برای یکبار طراحی می شوند و محتوا و اطلاعات مورد نیاز در آن قرار می گیرند. زبان برنامه نویسی این دسته از سایت ها HTML  و java script به همین دلیل حجم کمتری از کد در طراحی سایت استفاده می شود به همین دلیل سرعت  بارگذاری بالایی دارد.

2.وب سایت های دینامیک یا پویا  dynamic website :

 تنها از چند صفحه html ساخته شده و مطالب وب سایت ثابت بوده و جهت تغییر است. مدیریت اینگونه وب سایت ها کمی مشکل بوده و در صورت عدم دانش کافی زبان html، انجام تغییرات باید توسط طراح سایت انجام شده که اغلب هزینه دریافت میشود. اصولا وب سایت های استاتیک نیاز به تغییر اطلاعات مداوم نداشته و اغلب تنها جهت معرفی کسب و کار میباشد.

اغلب وب سایت های داینامیک دارای بانک اطلاعاتی یا دیتابیس هستند. دیتابیس ها اطلاعات را در خود نگه داری میکنند و به صورتی هستند که امکان ویرایش ، فیلتر و حذف اطلاعات را فراهم میکنند. وب سایت هایی که دارای سیستم ثبت نام هستند و یا سایت های خبری ، آموزشی ، فروشگاه اینترنتی و … همگی به روش داینامیک ساخته میشوند.

3.درگاه یا portal :

اغلب شامل وب سایت‌های سازمانی می‌باشد ، پورتال ها فقط هدف اطلاع رسانی یا درج خبر را ندارند ، بلکه در آن ها انواع اطلاعات ، سرویس های خدماتی آنلاین ، سامانه های ارتباطی و اطلاع رسانی ، مدیریت کاربران و هر آنچه که یک سازمان نیاز دارد تا خدمات فیزیکی خود را آنلاین کند برقرار است.

4.وب سایت های مجهز به سامانه محتوا management systems content :

برنامه‌ای است که بطور کامل از ایجاد، مدیریت و بروزرسانی یک وب‌سایت پشتیبانی می‌کند و تمام ابزارهای مورد نیاز را برای مدیریت یک سایت را دارا می‌باشد CMS چرخه زندگی یک صفحه وب را از ایجاد و بروزرسانی تا انقراض آن در بر می‌گیرد. Cms دارای قابلیت مدیریت ساختار سایت، شیوه نمایش صفحات و ارتباط آنها با منوها می‌باشد. Cms  گزارش نویسی را بهبود می بخشد ،ورودی‌های مشابه تکراری را کاهش دهد ، ارتباط بین کاربران را بهبود بخشد ، ذخیره‌سازی و بازیابی داده‌ها را آسان می کند.

site designer - طراحی سایت با قیمت مناسب
طراحی سایت با قیمت مناسب

اجزای طراحی سایت : 

طرح بندی: در این روش گرافیک، تبلیغات و متن مرتب میشود.

رنگ: انتخاب رنگ بستگی به هدف و مشتری دارد که می تواند یک طراحی ساده سیاه و سفید یا چند رنگ باشد که شخصیت یا نام تجاری یک سازمان را با استفاده از رنگ های مناسب وب انتقال می دهد.

گرافیک: گرافیک می تواند شامل عکس ها، لوگوها، کلیپ های تصویری و یا آیکون ها باشد که همه ی آن ها طراحی وب را بهبود می بخشد.

فونت: استفاده از فونت های مختلف می تواند طراحی وب سایت رو بهبود بخشد. 

محتوا: بخش محتوا و طراحی می توانند با هم کار کنند تا پیام سایت رو از طریق تصاویر و متن بیشتر منتقل کنند. متن محتوا باید مرتبط و مفید باشد تا خواننده رو گیج نکند ، محتوا باید برای موتورهای جست و جو بهینه باشد و از یک اندازه ی مناسبی برخوردار باشد و کلمات کلیدی مرتبط درآن گنجانده شود.

مراحل طراحی سایت :

1.انتخاب پلتفرم سایت ساز و فروشگاه ساز:

برای طراحی سایت فروشگاهی بهترین راه استفاده از فروشگاه ساز است چون پلتفرم فروشگاه ساز به همین منظور طراحی شده اند و در مدیریت فروشگاه و مدیریت سفارشات عملکرد بهتری دارند.

2.نقشه ی سایت که مطابق با هدف های شما باشد ایجاد کنید :

 مهمترین نکته در این مرحله بررسی نیازمندیهای پروژه است. ابتدا باید مشخص کنید که هدفتان از ایجاد سایت چیست و اینکه سایت شما قرار است چه امکانات و اطلاعاتی را برای کاربران ارائه دهد و چه نیازهایی از کاربر را برطرف سازد.

3.دامنه ای مرتبط با کسب و کارتان انتخاب کنید :

 برای اینکه یک وب سایت کاربردی داشته باشید نیاز به داشتن دامنه خواهید داشت.دامنه نام و آدرس وب سایت شما در اینترنت خواهد بود . این آدرس به کاربران این امکان را میدهد که شما را در اینترنت پیدا کنند . دامنه ها پسوند های مختلفی دارند که معمول ترین آن ها استفاده از دامنه ی بین المللی .com و یا دامنه ی داخلی با پسوند .ir است.

4.قالب یا طراحی خود را انتخاب نمایید :

 ظاهر وب سایت در جذب مخاطب و کسب همراهی او نقش مهمی دارد.

5.قالب یا طرح خود را سفارشی سازی کنید :

 سفارشی سازی قالب وب سایت کاملا به شما بستگی دارد . با پنل ادمینی که در اختیار شماست به راحتی می توانید تمام قسمت های سایت را ویرایش و مدیریت کنید.

6.محتوای سایت خود را آماده کنید :

 تولید محتوا و جمع آوری تصاویر با کیفیت گام مهمی در مراحل طراحی سایت است برای یک محتوا بهتر باید به موارد زیر توجه داشت :

 • مخاطبان خود را بشناسید و متناسب با نیاز های آن ها تولید محتوا انجام دهید.
 • رقیبان خود را تحلیل کنید.
 • در محتوای خود از تیتر های درست استفاده کنید.
 • محتوای ساده و به دور از پیچیدگی قرار دهید.
 • کاملا شفاف خود را به مخاطب معرفی کنید و نکته ی ابهامی در ذهن مخاطب باقی نگذارید.
 • در هر پاراگراف متن های کوتاه  قرار دهید.
Web design - طراحی سایت با قیمت مناسب
مراحل طراحی سایت

7.نسخه نهایی سایت را ببینید و تست کنید:

زمانی که شما به عنوان مدیر سایت و با سطح دسترسی ادمین داخل سایت هستید ابزار های مدیریتی برای ویرایش سایت برای شما فعال و قابل نمایش است ولی بازدیدکنندگان سایت قادر به دیدن آن ها نیستند . با انتخاب دکمه ی مشاهده ی نسخه ی نهایی میتوانید سایت خود را طبق نمایشی که برای کاربر نشان داده می شود ببینید و تمام قسمت های آن را تست نمایید.

8.وب سایت خود را در اینترنت منتشر کنید:

زمانی که مراحل طراحی سایت را گذراندید سایت باید با اطلاعات واقعی و اصلی تبدیل شود. سایت را روی دامنه اصلی که خریداری کردیم بارگذاری کنیم برای این کار باید dns های دامنه را تغییر دهید و دامنه خود را تنظیمات پنل خود اضافه کنید.

9.استراتژی مارکتینگ:

 استراتژی مارکتینگ درست تا حد زیادی می تواند باعث شود که سایت شما به خوبی توسط کاربران دیده شود و در نتایج جستجو قرار گیرد.

عوامل سایت کاربر پسند بودن:

علاوه بر عناصر اساسی طراحی وب که باعث می شود سایت زیبا و از لحاظ بصری قابل قبول باشد. از جمله عواملی که باعث کاربر پسند بودن در طراحی سایت می شود شامل موارد زیر است:
تکنولوژی: پیشرفت های تکنولوژی به طراحان اجازه می دهد تا جنبش و نوآوری رو اضافه کنند و این کار باعث میشود طراحی وب همیشه تازه، پویا و حرفه ای باشد. 

ناوبری: معماری سایت، منوها و سایر ابزارهای ناوبری در طراحی وب با توجه به نحوه مرور و جست و جوی کاربران ایجاد می شود. هدف این کار این است که به کاربر کمک کند تا به راحتی از سایت استفاده و اطلاعات لازم رو پیدا کند.

Website design steps - طراحی سایت با قیمت مناسب
عوامل سایت کاربر پسند بودن

سازگاری: طراحی صفحه وب به گونه ای که سایت با مرورگرهای مختلف سازگار باشد.

چند رسانه ای: محرک های ویدیویی و صوتی مرتبط در طراحی می توانند به کاربران کمک کنند تا اطلاعات رو درک کنند، به قولی درک سریع و آسانی از مطلب داشته باشند. این کار می تواند بازدیدکنندگان رو تشویق کند که زمان بیشتری رو در صفحات وب صرف کنند. 

تعاملی: افزایش مشارکت فعال کاربران با افزودن بخش نظرسنجی ها و فرم نظردهی در طراحی کاربران، فرم های ایمیل و ثبت نام در خبرنامه بازدیدکنندگان رو به مشتریان تبدیل میکند.

جمع بندی:

امیدواریم مقاله طراحی سایت با قیمت مناسب برای شما مفید باشد. برای کسب اطلاعات بیشتر و سفارش طراحی سایت با قیمت مناسب با شماره های درج شده در سایت تماس حاصل فرمایید. مهم ترین ویژگی شرکت طراحی سایت برنامه نویسان هیراد که از سایرین متمایز کرده طراحی سایت ارزان و در عین حال تخصصی در مازندران است. از لحظه ثبت سفارش طراحی وب سایت ما در کنار شما هستیم و ساخت سایت شما را در کوتاهترین زمان به صورت تخصصی انجام میدهیم.

شروع چت
سلام دوست عزیز👋
کارشناسان ما آنلاین میباشند.